Twórczynią „Z Natury Lepsze” jest Anna Wijaszka z Rudnicy nieopodal Ząbkowic. Jej pracownia to miejsce, w którym powstają bezpieczne, naturalne i łagodne dla skóry kosmetyki. Do ich produkcji pani Anna używa najwyższej jakości surowców z Polski, i sprowadzanych z dalekich krańców świata. To np. masła (shea, kakaowe), nierafinowane zimnotłoczone oleje, glinki, witaminy czy hydrolaty, czyli wody kwiatowe, ekstrakty roślinne, kozie mleko. Nie dodaje do nich żadnych zbędnych syntetycznych ulepszaczy. Dzięki użytym olejkom eterycznym kosmetyki przepięknie pachną, pełniąc też rolę aromaterapeutyczną. Oferta wciąż jest poszerzana, w tej chwili to mydła naturalne, masła do ciała w formie lekkich musów, kule kąpielowe, peelingi, kremy do twarzy, dezodoranty i olejki pielęgnacyjne.
Naturalna i ziołowa kuchnia kosmetyczna, w której powstają ziołowe, roślinne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, w 100 proc. wegańskie. Katarzyna i Piotr z Osoli koło Trzebnicy mieszkają w lesie, gdzie zbierają odpowiednie rośliny, by potem w swoim laboratorium przekształcić je w autorskie kosmetyki. Starają się pozyskiwać surowce od lokalnych producentów, jednak wiele cennych surowców kosmetycznych nie rośnie w Europie, dlatego zwracają też uwagę na „fair trade”. Przy produkcji kremów i preparatów do mycia oraz przy wyborze opakowania bliska jest im także filozofia „zero waste”. Naturalne kosmetyki Makutu powstają w ultranowoczesnym laboratorium korzystającym z energii odnawialnej.
Twórcami marki są Laura i Jarosław z Kamiennej Góry. Tworzą roślinne kosmetyki z naturalnych składników: roślin, ziół, żywic i olejków z owoców, warzyw i traw. Kosmetyki, w zwrotnym szkle, do codziennej, zdrowej i zrównoważonej pielęgnacji ciała, twarzy i włosów – dezodoranty, kremy, pasty, peelingi, odżywki, szampony, wegańska szminka z buraka.
To mała, małżeńska pracownia mydlarska we Wrocławiu, założona przez Małgorzatę i Piotra Szpaków. W ich ofercie znajdziecie ręcznie wyrabiane mydło i półkule kąpielowe, a także surowce kosmetyczne. Mydło kawowe, lawendową półkulę kąpielową, olej z pestek malin, olej z pestek czarnej porzeczki, mydło marchewkowe czy hydrolat z róży damasceńskiej.
Niewielka plantacja lawendy w Morzęcinie Wielkim niedaleko Obornik Śląskich. Dla miłośniczek i miłośników lawendy przygotowali kilka propozycji zestawów świątecznych – w tym lawendowe mydełka, zawieszki i naturalne świece.