Browar Caminus
rzemieślniczy browar mieści się w dawnej mleczarni w Kątach Wrocławskich i nawiązuje do kąckiej tradycji piwowarskiej, gdzie piwo warzono piwo od XVII wieku do II wojny światowej – przed pandemią w weekendy działał tu brewpub. Fluctuat net mergitur – czyli nie poddajemy się i dostarczamy dalej – piszą na swoim facebookowym profilu. Piwo można zamawiać przez e-mail: wspieram@browarcaminus.pl, ustalając dogodną formę płatności i termin dostawy..
To mały browar rzemieślniczy w Trzebnicy, założony przez małżeństwo Karolinę i Wojtka Ścianę – powstał z połączenia pasji do piwowarstwa domowego, wiary w to, że nie ma rzeczy niemożliwych i wytrwałości w dążeniu do wymarzonego celu. Karolina i Wojtek warzą dobrze przemyślane i dopracowane piwa w różnych stylach. Działa sklep internetowy.
Założyciele Hoppy Lab – Chmielowego Laboratorium z Żarowa – zaczynali od prób warzenia piwa we własnym domu. W końcu rzucili więc pracę na etacie, by ich piwny sen mógł się spełnić. Własnymi siłami udało im się przekształcić budynek starej piekarni w miejsce, które stało się nowoczesnym browarem rzemieślniczym. Używają słodów, pochodzących ze zbóż uprawianych przez lokalnych rolników, a chmiel sprowadzają z różnych zakątków świata.
W ich sklepie internetowym kupimy m.in. zestawy – drewniana skrzynka z piwami i szklanką, trójpaki – do ich zrobienia w duchu upcyklingu wykorzystano palety drewniane, czy zestaw 20 piw z aktualnej oferty browaru.
Browar, którego symbolem są krasnale, mieści się na ul. Kwidzyńskiej, w historycznych zabudowaniach Zakładów Jedwabiu Wiskozowego. Założyciele – Jakub (Tomasz) Szydłowski i Karol Sadłowski, zaczynali od domowego piwowarstwa, korzystając też ze swoich wcześniejszych zawodowych doświadczeń. Nazwami poszczególnych piw nawiązują do różnego rodzaju profesji/zawodów. To m.in. piwo Bartodziej – ciemne, wyleżakowane, do którego produkcji użyto miodu ze strzelińskich pasiek, Profesor (NEIPA DDH czyli podwójnie chmielona na zimno, w smaku i aromacie chmielowo- słodowe, cytrusowe), Dżokej (Polish Pale Ale) czy Rzeźnik (Sour Red Ale). Piwo można zakupić online.
Browar restauracyjny–jeden z pierwszych we Wrocławiu browarów kraftowych – założył go pan Ryszard Pachura, który wcześniej przez ponad 40 lat zarządzał firmą z branży pneumatycznej. „Prost” znaczy „na zdrowie” w języku niemieckim. Browar prowadzi obecnie swój sklep internetowy, w którym kupimy szkło do piwa, a także zestawy prezentowe i akcesoria. Jest też opcja zakupienia vouchera do wykorzystania w browarze, o wartości 50 zł lub 100 zł.
Założony w 2014 roku przez Arlettę i Grzegorza Ziemianów, w poprzemysłowej hali w pobliżu Mostów Warszawskich, w której działało kiedyś kino Wodomierz (ul. Długosza). Jest nazywany browarowym ferrari – to także pub oraz bistro, połączone z pracownią rzemieślników: kucharzy, piekarzy i serowarów. Oferują świąteczny catering, a także zestawy prezentowe na każdą okazję. Można zamawiać online.
Największy multi-tap bar we Wrocławiu. Założyli go braciaGrzegorz i Michał Malcherek, ktorzy z czasem zaczęli warzyć też własne piwo Cześć Brat! Swoich gości raczą także pastrami i wege sztosami. Wszystko to zamówicie u nich teraz online. Nowością jest m.in. Oat Cream IPA with lemon Zest i American pils – ziołowa goryczka z orzeźwiającą słodyczą gruszki i aromatem czarnej herbaty.
Browar z Oławy. W budynku, który był wcześniej ruiną, działa browar, restauracja, pub i hotel. Właścicielem jest spółka MS Krzysztof Miszczak Piotr Skotnicki s.c, a głównym piwowarem pasjonat Jacek Przywara. Browar ma w ofercie piwa klasyczne (pils, pszeniczne, miodowe) i linię kraft. Szczyci się m.in. pierwszym w kraju piwem rzemieślniczym uwarzonym z dodatkiem leśnych grzybów. Mają w ofercie zestawy świąteczne.